دستگاه بسته بندی میوه خشک فروشنده خاموش شماست

برای بسته بندی انواع میوه خشک می توان از انواع دستگاه های توزین دار و سیل ریلی و پدالی و ... استفاده کرد که هر کدام کارایی خاصی داشته و کاری خاص انجام می دهند.

 دستگاه بسته بندی میوه خشک

آن چه در این مقاله میخوانید فکری نیست که تازه در ذهن ما شکل گرفته باشد.
امید داریم که با تکرار این نوشته ها بستر مناسب برای حرکت های سازنده ای چون سازمان نظام بسته بندی فراهم شود.

بسته بندی یک مفهوم کلی و نسبی است، نشانه ها و حد و مرز مطلق ندارد مانند هر تکنیکی می تواند در دو جهت مثبت و منفی مورد بهره برداری قرار گیرد.

بسته بندی می تواند عاملی برای فریب خریدار باشد. متاسفانه انتهای چنین مسیری بدترین شکل آن یعنی معلولیت و مرگ و ورشکستگی برای مصرف کنندگان قابل تصور است.

رشد و توسعه صنعت بسته بندی شمشیری دو لبه است که به موازات خدمت به مصرف کنندگان اگر در خدمت سودجویان قرار گیرد می تواند به مصرف کننده و سایر دست اندر کاران عرصه بسته بندی صدمات ریشه ای بزند.

رشد سریع فناوری بسته بندی در همه جای دنیا از جمله ایران سطح کیفی کلاهبرداری به وسیله بسته بندی را آنقدر بالا برده که تنها و تنها متخصصان امر می توانند تخلف ها را تشخیص دهند.

استفاده از بسته بندی برای توزیع کالاها موجب می شود تا فاصله زمانی میان تولید تا توزیع و مصرف کاهش پیدا کند و امکانات نظارت دقیق و همیشگی بر روی تولید مهیا می شود.

استفاده از بسته بندی استاندارد و صحیح کالا موجب جلوگیری از ورود کالا های غیراستاندارد و غیر بهداشتی و مضر می شود و علاوه بر آن می توان با نظارت بر مراکز توزیع میزان عرضه را نیز کنترل کرد.

بسته بندی مناسب و اصولی یک کالا می تواند مزایای زیادی از نظر اجتماعی و بهداشتی داشته باشد و مصرف کننده را به سوی مصرف بهینه کالا راهنمایی کند.

اگر فرهنگ بسته بندی در میان تولید کنندگان به گونه ای همه گیر شود که تمامی آن ها خود را ملزم به ارائه کالاهای بسته بندی شده بدانند و از طرفی مصرف کنندگان نیز اولویت را بر مصرف کالاهایی با بسته بندی برتر بگذارند ، مطمئنا در دراز مدت کل جامعه از حاکمیت این فرهنگ منتفع خواهد شد.

عمومی شدن فرهنگ بسته بندی باعث می شود تا تمامی هر کالا در بسته مشخص ، با نام و نشان کارخانه تولید کننده ، قیمت برای مصرف کننده و تاریخ تولید و انقضاء قرار بگیرد. که یکی از بزرگترین قواعد آن جذب واسطه ها و دلال ها و در نهایت کاهش قیمت هاست.

استفاده از کالاهای بسته بندی شده موجب رشد فروشگاه های جدید و حذف فروشگاه های سنتی می شود که نتیجه آن جلوگیری از توسعه واحدهای تجاری در فضاهای غیر تجاری است.

از دیگر مزایای استفاده از بسته بندی تثبیت قیمت ها و یکنواختی آن در تمام جامعه است.

همچنین عرضه کلیه کالاهای بسته بندی و استاندارد شدن آن ها می تواند موجب رشد تجارت الکترونیکی در سطح جامعه و خرده فروشی شود . و بسیاری از خریداران کالای مورد نیاز خود را از طریق سفارش اینترنتی یا تلفنی انجام دهند و این مساله موجب حذف بسیاری از مشکلات جامعه مانند ترافیک و روند صعودی مصرف بنزین را حل می کند.

بسته بندی جذاب که از نظر بهداشت ، حفظ کیفیت محصول و تامین سلیقه مصرف کننده دارای استانداردهای لازم باشد، موجبات حفظ برتری و بقای محصول در بازار مقصد را ایجاد می کند. همچنین در تقسیم بندی خصوصیات یک کالا بسته بندی در گروه مواردی چون تبلیغات را حتی مصرف کالا و نگه داری بهتر قرار گیرد که جز امتیازات یک کالا برای جلب مشتری است.

البته باید توجه داشت که بسته بندی یک کالا ارزش افزوده ایجاد نمی کند ولی تولید کننده نباید بابت بسته بندی خریدار را مجبور به پرداخت هزینه های بیشتر برای خرید کالا نماید .در واقع بسته بندی مناسب برای کالا می تواند امتیازی باشد که در میان دیگر کالاها سلیقه مشتری را متوجه خود نماید هزینه آن را نیز باید در رده هزینه های تبلیغاتی قرار دارد.

فراموش نکنیم بسته بندی به عنوان یک فروشنده خاموش قلمداد می شود زیرا کالاها مستقیما خود را به خریدار نمایش می دهند و این پوشش آن هاست که با اشکال مختلف و جملاتی کوتاه معرف جنس داخل آن ها می باشد و اطلاعات لازم را به مخاطب ارائه می دهد.

بسته بندی چراغ قرمزی در برابر توقف عابر جلوی ویترین خرده فروشی است

انواع دستگاه های بسته بندی را با گارانتی و خدمات و نصب و راه اندازی و آموزش رایگان از آراد ماشین خریداری کنید که می تواند به شما خدمات و تجهیزات عالی ای ارائه دهد.

 

گارانتی و خدمات پس از فروش

10 / 10
از 2 کاربر
عنوان نظر :
نام شما :
شماره تماس :