بازگشت به لیست مقالات » | جمعه 5 آبان 1402 در ساعت 19 : 55 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

می دانید که اصلی ترین مراحل خشک کردن سبزی با دستگاه خشک کن صنعتی کابینی کدامند؟ شما هم به دنبال راهنمای استفاده از دستگاه های خشک کن صنعتی کابینی هستید؟ از شما دعوت می گردد که مطالب درج شده در وب سایت ماشین ساز را با دقت تا آخر همراهی نمایید.

جهت خشک کردن سبزی با دستگاه خشک کن صنعتی کابینی، بهتر است که در گام اول اطلاعاتی را در خصوص دستگاه یاد شده به دست آورید. جالب است بدانید که دستگاه های یاد شده مجهز به یک محفظه خشک کن هستند که این محفظه دارای سیستم گرمایشی می باشد. تجهیزات یاد شده کمترین فضا را اشغال کرده و کارایی بسیار بالایی را در صنایع غذایی دارند. همچنین این تجهیزات دارای سینی های متعددی هستند که شما می توانید برای خشک کردن محصولات مدنظرتان، از سینی های این دستگاه بهره مند شوید.

اهمیت استفاده از دستگاه های خشک کن صنعتی کابینی

استفاده از دستگاه های خشک کن صنعتی کابینی در صنایع غذایی، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید با توجه به فعالیت خود، مناسب ترین انواع دستگاه های مذکور را از وب سایت ماشین ساز تهیه و خریداری کنید. در سایر بخش های مقاله سعی داریم راجع به نکات مورد توجه در خصوص استفاده از دستگاه های خشک کن صنعتی کابینی، توضیحات بیشتری را ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

 

دستگاه های خشک کن صنعتی چگونه کار می کنند؟

خشک کردن سبزی با دستگاه خشک کن صنعتی کابینی همانطور که ملاحظه کردید یکی از مهمترین موضوعاتی می باشد که ذهن بسیاری از کاربران را به سوی خود مشغول کرده است. توجه داشته باشید که تجهیزات یاد شده از پرکاربردترین و پرفروش ترین محصولات تولیدی شرکت ماشین ساز می باشد. بنابراین قبل از استفاده از دستگاه های خشک کن صنعتی کابینی، دفترچه راهنمای آنها را با دقت مطالعه نمایید.

خشک کردن سبزی با دستگاه خشک کن صنعتی کابینی، می تواند مزایای زیادی را برای کاربران به دنبال داشته باشد. توجه نمایید که تجهیزات مذکور جهت تامین گرمای مورد نیاز خود از منابع حرارتی مستقیم استفاده می کنند. سینی های تعبیه شده در دستگاه های خشک کن صنعتی کابینی، حالت مشبکی دارند که گردش هوای گرم را تسریع می کنند.

 

برای مطالعه بیشتر

آموزش کامل خشک کردن میوه و سبزیجات

 

کاربران می توانند سرعت و دمای دستگاه های خشک کن صنعتی کابینی را تنظیم کرده و اجازه دهند محصولات مدنظرشان به بهترین شکل ممکن، خشک شوند. تجهیزات یاد شده مناسب برای کسب و کارهای متوسط بوده و در اندازه های گوناگونی تولید و طراحی می شوند.

مراحل خشک کردن سبزی با دستگاه خشک کن صنعتی کابینی

دستگاه های خشک کن صنعتی کابینی از بهترین انواع دستگاه های خشک کن شرکت ماشین ساز می باشند. پیشنهاد می شود که از نزدیک با مراحل خشک کردن سبزی با دستگاه خشک کن صنعتی کابینی آشنا شوید. مهمترین مراحل مربوط به خشک کردن سبزیجات توسط دستگاه های خشک کن صنعتی کابینی عبارتند از:

 •  آماده سازی سبزی: سبزی ها را شستشو داده و از آلودگی ها و ذرات خارجی پاکسازی می کنیم. سپس آنها را به اندازه ایده آل خرد می نماییم.
 • قرار دادن سبزی ها:  در این مرحله می توانید سبزی های آماده شده را به سینی دستگاه های خشک کن صنعتی کابینی منتقل کنید.
 • تنظیم دما و زمان: جهت خشک کردن سبزی با دستگاه خشک کن صنعتی کابینی، بایستی دمای دستگاه را تنظیم کرد. با توجه به نوع سبزی ها، دما و زمان دستگاه برای خشک کردن تنظیم می شود. برخی از سبزی ها نیاز به دمای بالاتر و زمان کمتری دارند، در حالی که برخی دیگر نیاز به دمای پایینتر و زمان بیشتری دارند.
 •  خشک کردن: دستگاه خشک کن صنعتی کابینی با ایجاد جریان هوای گرم و خشک، سبزی ها را خشک می کند. این جریان هوا باعث تبخیر رطوبت موجود در سبزی ها می شود و آنها را خشک و پوسته ای می کند.
 • خنک کردن: پس از اتمام مرحله خشک کردن، می توانید سبزی ها را به مدت کوتاهی در دستگاه خشک کن قرار دهید. در این صورت فرایند خنک سازی به شکل طبیعی صورت خواهد گرفت. البته برخی از دستگاه های مذکور مجهز به فن هستند که برای خنک سازی می توان از آن استفاده کرد.
 •  بسته بندی سبزی ها: آخرین مرحله ی خشک کردن سبزی با دستگاه خشک کن صنعتی کابینی را، بسته بندی سبزی ها شکل داده است. سبزی های خشک شده را به شکل کامل بسته بندی کنید. با این عمل می توانید ماندگاری و کیفیت سبزی های خشک شده را تضمین کنید.

 

نکات مورد توجه در حین خشک کردن سبزی در دستگاه خشک کن کابینی کدامند؟

در حین خشک کردن سبزی ها در دستگاه خشک کن کابینی، به آیتم ها و نکات ذیل توجه لازم را داشته باشید:

 •  بررسی وضعیت سبزی ها: قبل از قرار دادن سبزی ها در دستگاه، باید وضعیت آنها را بررسی کنید. اگر سبزی ها آلودگی دارند، بایستی آنها را دور بریزید و از سبزی های تازه و سالم استفاده کنید.
 •  تهیه سبزی ها: سبزی ها را به اندازه مناسب برش دهید و از تمیز بودن آنها اطمینان حاصل نمایید. این کار باعث خشک شدن یکنواخت و سریع تر سبزی ها می شود.
 •  بارگذاری سبزی ها: سبزی ها را به طور یکنواخت و بدون فشار زیاد در دستگاه های خشک کن صنعتی کابینی قرار دهید. از ظرفیت مجاز دستگاه خشک کن پیروی کرده و سبزی ها را به صورت لایه لایه در داخل سینی ها قرار دهید.
 • عدم انباشته کردن سبزی ها: در حین خشک کردن سبزی با دستگاه خشک کن صنعتی کابینی، از انباشته شدن سبزی های جلوگیری نمایید. به عبارتی اطمینان حاصل کنید که سبزی ها به طور متوسط و بدون انباشته شن بر روی هم قرار گرفته اند. این کار باعث خشک شدن یکنواخت سبزی ها می شود.

سایر نکات مورد توجه در حین خشک کردن سبزی با دستگاه خشک کن صنعتی کابینی

 1. نظارت بر فرآیند: به صورت دوره ای بر روی فرآیند خشک شدن توجه کنید و از صحت عملکرد دستگاه های خشک کن صنعتی کابینی اطمینان حاصل نمایید. در صورت لزوم دما و زمان را تنظیم کرده یا در صورت نیاز سبزی ها را با دیگر در دستگاه خشک کنید.
 2. خنک کردن: در حین خشک کردن سبزی با دستگاه خشک کن صنعتی کابینی، دقت بالایی را داشته باشید. پس از اتمام فرایند خشک کردن، سبزی ها را به مدت کوتاهی در داخل دستگاه خشک کن باقی بگذارید تا خنک شوند. این کار باعث جلوگیری از مرطوب شدن سبزی ها در دمای اتاق می شود.
 3. بسته بندی: پس از خنک شدن سبزی ها، آنها را به شکل استاندارد بسته بندی نمایید. این کار باعث حفظ کیفیت سبزی ها و جلوگیری از تماس با هوا و رطوبت می شود. دستگاه های خشک کن صنعتی کابینی از ایمن ترین تجهیزات صنعتی عرضه شده در بازار هستند. بنابراین با خیال آسوده می توانید از تجهیزات یاد شده استفاده کنید.

 جمع بندی

خشک کردن سبزی با دستگاه خشک کن صنعتی کابینی همانطور که ملاحظه کردید، کار چندان پیچیده ای نمی باشد. شما می توانید محصولات مدنظرتان را پس از شستشو، در داخل سینی های تجهیزات مذکور قرار دهید و منتظر خشک شدن سبزی های مدنظرتان باشید. همچنین می توانید با دقت بالایی دما و سرعت عمل دستگاه های خشک کن صنعتی کابینی را تنظیم کنید. سبزی های مختلف، در دماهای گوناگونی خشک می شوند. بنابراین به این موضوع نیز توجه لازم را داشته باشید. 

10 / 10
از 1 کاربر
عنوان نظر :
نام شما :
شماره تماس :